Εορταστικές εκδηλώσεις 28ης Οκτωβρίου

Εκδηλώσεις για τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940

Την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2021 θα γίνουν στο σχολείο εκδηλώσεις για τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940. Οι μαθητές/τριες θα έρθουν το πρωί την ώρα που έρχονται καθημερινά, με το διαφορετικό ωράριο προσέλευσης, χωρίς τσάντες, και θα αποχωρήσουν οι μεν Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεις στις 9:45 οι δε Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις στις 10:00.

Το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει.

Η σημαιοφόρος με τον μαθητή που καταθέτει στεφάνι θα έρθουν και πάλι στο σχολείο στις 11:45 για να μεταβούν με τον εκπ/κό της Φυσικής Αγωγής στην προτομή Καπετάν Μητρούση για την κατάθεση στεφάνου.

Την Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 10:50 η σημαιοφόρος  και οι παραστάτες θα βρίσκονται με τον συνοδό εκπ/κό στον αύλειο χώρο μπροστά από τον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Μεγάλων Ταξιαρχών ώστε να εισέλθουν στον Ναό για την επίσημη Δοξολογία στις 11:00.

Σχετικά με τη διεξαγωγή της παρέλασης θα δοθούν νέες οδηγίες.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ